İçeriğe geç
Anasayfa » Zayıflamak İçin Dua Okumak İşe Yarar mı?

Zayıflamak İçin Dua Okumak İşe Yarar mı?

Zayıflamak için dua okumak çok olumlu neticeler vermektedir

Zayıflama süreci oldukça zorlu geçmektedir. Zira hem bedensel hem de psikolojik yönleri vardır. Zayıflamak için çaba gösteren kişilerin bu önemli süreci duaların fazileti ile tamamlaması büyük önem taşımaktadır.

Zayıflamak isteyen müminler mutlaka bu süreci bir uzman gözetiminde yürütmelidir. Çünkü kilo verme sürecinde yapılacak yanlışlıklar büyük sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Uygun bir diyet programı ile zayıflamaya çalışan müminler dua ederek manevi destek de almalıdır. Zayıflama sürecinde psikolojik yönden güçlü olmak istenilen sonuca ulaşmanın en önemli koşuludur.

Zayıflamak için okunan dua günde iki defa okunur

Zayıflama duası Ya Mukit esmasına hitaben yapılır. Bu esma “besleyen, gıda veren, rızıklandıran” manasındadır.

Zayıflama duası iki farklı hadisle okunmaktadır. Hadislerden birincisi sabah uyandıktan sonra diğer ise gece yatmadan önce okunur. Her iki hadisin de başında Ya Mukit esması bulunur.

zayıflamak için dua

Sabah okunan zayıflama duası sözleri

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mukit,

Allahümme Rabben nâsi müzhibel yesi işfi enteş şâfi lâ şâfi illâ ente işfi şifâen lâ yuğâdiru sekamen. (amin)

Gece okunan zayıflama duası sözleri

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mukit,

Allahümme innî eselüke min hayri mâ seleke minhü nebiyyüke Muhammedün. Ve neûzü bike min şerri meste âzeke minhü nebiyyüke Muhammedün. Ve entel Müsteân, ve aleykel belâğ, ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh. (amin)

Büyük alimler zayıflamak isteyen müminlere Allah’ın verdikleri nimetler için şükretmelerini ve yemeklere mutlaka besmele ile başlamalarını da tavsiye etmektedir.

Zayıflama duası hükmünde okunan 7 esma

Zayıflamak isteyen kişilerin en fazla zorlandıkları şey iradeli davranmayı başarmaktır. Zayıflamak için yola çıkan birçok kişi deyim yerindeyse “yarı yola kalmakta” ve bu zorlu süreçte pes etmektedir. Büyük alimler şu 7 esmayı gün içinde devamlı okuyan kişilerin inşallah iradeli davranarak zayıflamayı başaracakları ifade edilmektedir:

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mukît, Ya Azim, Ya Kadir, Ya Rezzak, Ya Nafi, Ya Samed, Ya Mucib. (amin)

Zayıflama sürecinde İnşirah, Duha, İhlas ve Fetih surelerinin okunması da inşallah hayırlı sonuçlara ulaşılmasına vesile olacaktır.