İçeriğe geç
Anasayfa » Soğutma büyüsü nasıl yapılır?

Soğutma büyüsü nasıl yapılır?

Soğutma büyüsü şu aşamalar takip edilerek yapılır:

Kanatlı bir hayvanın lades kemiği alınır. Lades kemiği almak için herhangi bir kanatlı hayvanı kesmek gerekmez. Önceden kesilmiş (piliç tarzında) kanatlı hayvanların kemiği ile de büyü yapılabilir.

Lades kemiği etlerinden ayrılır. Kemiğin üzerinde hiç et olmamalıdır. Bazı medyumlar çiğ eti kemikten ayırmak zor olduğu için bir müddet bu etli kemiği suda haşladıktan sonra etleri temizlemektedir.

Etlerinden ayrılmış lades kemiğinin üzerine tılsımlı sözcükler okunur. Bu tılsımlı sözcükler daha çok ilk çağlardaki dini metinlerdir. Ancak bu dini metinler tersten okunmaktadır.

Tılsımlı sözcüklerin bitiminden sonra lades kemiği kırılarak iki parçaya ayrılır. Lades kemiği en dayanıksız kemiklerden biridir. Hatta kemikten ziyade kıkırdağı andırmaktadır. Bu nedenle elle dahi kolayca kırılabilmektedir.

Lades kemiğinin her iki parçası yerleşim yerlerinden uzak bir yere götürülerek boş bir araziye atılır. Diğer kara büyülerin aksine soğutma büyüsünde kemikler gömülmez sadece boş araziye bırakılır.

Kemiklerin çürümeye başlaması ve büyünün tutması

Araziye bırakılmış kemik parçaları çürümeye başladıkça kişiler de birbirinden soğumaya başlayacaklardır.

Aslında hayvan kemiği açık arazide uzun süre sağlam kalabilmektedir. Ancak lades kemiği bu konuda istisnadır. Kemiğin yapısından dolayı iki hafta içinde lades kemiği çürümeye başlamaktadır. Özellikle om denilen kemik uçları hemen deforme olmaktadır. Bu da büyünün tutmaya başladığını göstermektedir.

Bazı medyumlar büyünün daha hızlı tutması için kemik parçalarını asit vb sıvıların içine atmakta ve çok kısa sürede kemiklerin çürümesini sağlamaktadır. Bu tutum yanlış bir seçimdir. Çünkü soğutma büyüsünde amaç kişilere belli ettirmeden onları yavaş yavaş ayırmaktır. Eğer asit kullanılırsa soğutma büyüsü ayırma büyüsü işlevini görmeye başlayacaktır.

soğutma büyüsü

Soğutma büyüsünde karşılaşılabilecek 2 korkunç risk

Kara büyülerin yapılışı ciddi uzmanlık gerektirmektedir. Eğer büyüyü yapan kişi alanında uzman biri değilse büyü çeşitli risklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Soğutma büyüsünde de eğer büyü aşamaları yanlış icra edilirse veya tılsımlı sözcükler yanlış okunursa şu iki riskli durumun görülme ihtimali vardır:

Birinci risk büyünün yön değiştirmesi hadisesidir. Büyünün yön değiştirmesi demek birbirinden soğutulacak kişiler yerine başka kişilerin ayrılmasına neden olmaktır. Mesela büyü yaptıran şahıs sevdiği kişiyi soğutup elde etmeyi amaçlarken kendi anne babasının ayrılmasına neden olabilir.

İkinci risk ise soğutma büyülerinin bazen delirtme büyüsüne dönüşmesidir. Ayrılmaları istenen kişilerin psikolojisini doğrudan etkileyen soğutma büyüsü bazen kişileri o kadar derinden etkilemektedir ki insanlar birbirinden ayrılmakla kalmazlar, ruh sağlıklarını da yitirirler.

soğutma büyüsü

Soğutma büyüsü yapmak dinen caiz değildir, dikkat!

Soğutma büyüsü de diğer tüm büyü türleri gibi dinen caiz değildir. Zira büyü yapmak Kuran-ı Kerim’de ve Hz. Muhammed’in hadislerinde kesin bir dille yasaklanmıştır.

Ayrıca büyü ile kişilerin hayatına müdahale etmek büyük bir vicdani sorumluluk getirmektedir. Hele hele bu büyü evli çiftlere yönelik yapıldığında tam bir “yuva yıkan büyü” işlevi üstlenmektedir.

Ancak soğutma büyüsüne başvuran kişilerin daha çok “sevdiklerini başkasının elinden almak” maksadıyla böyle bir uygulamaya yöneldikleri de bir gerçektir. İşte tam da bu noktada değerli okurlarımızın aşağıdaki tavsiyemize kulak vermeleri faydalı olacaktır.