İçeriğe geç

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır Diyenlere Harika Bir Tavsiye

erkeler nasıl kadınlardan hoşlanır

Bu soruya, farklı yazılarımda değişik cevaplar vermiş ve erkeklerin nasıl kadınlardan etkilendiğini ifade etmiştim. Şimdi, bir erkeğin gözünde, ideal kadın tipinin nasıl olduğunu farklı bir gözle incelemeye çalışalım.

  • Bir kere, toplumun yanlış algılamasına uyarak erkeklerin seksi kadınlardan hoşlandığı çıkarımında bulunmak, baştan kaybettiğimiz anlamına gelir. Çünkü erkekler, uzun süre birlikte olmayı tasarladıkları kadınların seksi değil “hanım hanımcık” olmasını daha çok sever. En azından, toplumdaki birçok erkek böyle düşünüyor. Dolayısıyla erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sorusuna yanıt ararken, beylik ifadeleri bırakıp doğruları dile getirmek zorundayız.

Şimdi, erkeklerin bazen seksi kadınlardan hoşlandıkları, çoğu zaman zeki ve hazır cevap kadınları tercih ettikleri; kültürlü ve esprili bayanların, erkeklerin tercih önceliğinde olduğu, bakımlı ve ortalama makyajlı kadınların, erkeklere daha alımlı göründüğü ve kokuların, erkekler üzerinde epeyce işe yaradığı kesin. Bunların hiçbirini reddetmek mümkün değil.

  • Ama biz genellikle bu detaylar üzerinde dururken, erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sorusundaki can alıcı püf noktayı kaçırıyoruz. Nedir bu can alıcı püf nokta?

Gel bu noktayı birlikte mercek altına alalım, bu konuyu bir anekdot ile anlaşılır kılalım.

erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır

Bir Öykü ile Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır Sorusu

Genç adam sabahın bayağı erken bir saatinde, henüz güneş doğmadan önce, uyuyamadığı için, sahilde yürümeye karar vermişti. Sabahı rüzgarı, tatlı bir esinti ile yüzüne vurdukça rahatlıyor ve yaşamdan keyif almak bu olsa gerek, diye düşünüyordu. İnsanların bu saatte, doğanın harika manzarasını seyretmek yerine uykuyu tercih etmeleri hep tuhafına giderdi. Ona göre güneş doğarken insanlar da uyanmalı idi.

  • Bu düşünceler ile haşır neşir okurken birden, 200 metre kadar ileride, bir adamın sürekli eğilip kalktığını görünce şaşırdı. Herhalde biri sabah sporu yapıyor, diye düşündü. Ama, adam o kadar hızlı hareket ediyordu ki bunun bir spor olmadığına kanaat getirdi. Öğrenmek için yaklaştıkça adamın, yerden bir şeyler alıp denize attığını fark etti. Şaşkınlığı arttı. Acaba ne yapıyor, diye merak ederek adama yaklaştı.

Karşısındaki adam, kumsaldaki deniz yıldızlarını alıp alıp denize fırlatıyordu. Acaba bunu neden yapıyor, diye düşündü ve düşündüğü şeyi sordu: “Merhaba, ne yapıyorsunuz?”

Adamın cevabı şaşırtıcı idi: “Biraz sonra güneş doğacak ve kumsaldaki deniz yıldızları, onları suya atmazsam ölecekler.”

  • Bu cevabı beklemeyen adam, bir soru daha sordu: “İyi de biraz sonra güneş doğacak. Burada milyonlarca deniz yıldızı var. Hepsini birden denize atman mümkün değil ki. Birkaç deniz yıldızını suya atman neyi değiştirir ki?”

Adam, yerden bir tane daha deniz yıldızı alıp suya fırlatırken şöyle konuştu: “Sence onun için bir şey değişmedi mi? “

Umarım, erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sorusunun cevabını öyküden çıkarmayı başarmışsındır.

İstersen birlikte analiz edelim. Değerli hemcinsim, her erkek bir deniz yıldızıdır ve kendisini suya atıp kurtaracak bir kadını bekler hayatı boyunca. Onun hayatında birçok kadın vardır; ama bu kadınlar, sadece sabah erken uyanıp sahilde yürüyüş yapan adam gibidirler. Öylesine geçip giderler. Erkeğin hayatında kayda değer bir etkinlikleri yoktur senin anlayacağın. Sıradan ve basit kadınlardır.

  • Halbuki erkekler, hayatlarında fark yaratacak özverili, fedakâr ve güvenilir kadınlardan hoşlanırlar. Kendilerini hayatın çetin dönemeçlerinde yalnız (susuz) bırakmayacak olan, yeri gelince erkeği için kendi rahatını bozacak olan kadınlardan. Sen de sıradan ve sürüden olup herkes gibi davranırsan, ömür boyunca erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sorusunu arar; ama dişe dokunur bir yanıt bulamazsın.

Şimdi, bir yol ayrımına geldik. Eğer, erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sorusuna, bu yazıda olduğu gibi kısa ve öz bir yanıt yerine detaylı ve tatmin edici bir cevap (daha doğrusu cevaplar topluluğu) bulmak istersen bu kitaba bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

Erkeklerin, nasıl kadınlardan hoşlandığını tüm yönleriyle bulabileceğin bu eser, tam bir yol haritası. Önce keyifli okumalar, sonra da güzel baştan çıkarmalar dilerim: