İçeriğe geç

Dilek Duası Sözleri, Okunma Usulü ve Muazzam Tesirleri

dilek duası

İnsanlar, Cenabı Hak tarafından yaratılıp bedenlerine ruh üflendikten hemen sonra yeni bir hayata mazhar olmanın farkındalığı ile türlü türlü isteklerde ve dileklerde bulunmaya başlamışlardır.

  • Bu anlamda bir kişinin kendisini yaratan Yüce Yaratıcıdan dilekte bulunması ve Ondan isteklerde bulunması o insanın yaratılışının icabı olarak değerlendirilmelidir. İşte bu düşünceden hareket ettiğimizde dilek duası ya da istek duası adı verilen duaların ne kadar önemli ve hayati bir fonksiyona sahip olduğunu açık bir şekilde anlayabiliriz.

Fakat insanların yaratılışlarına aykırı bir şekilde dilek duasına başvurmak yerine maalesef bu faziletli dualardan uzak durduğunu görmek ve yanlış yollara sürüklendiğini fark etmek, bizi üzüyor; oysaki dilek duası gibi güçlü dualar insanın başka herhangi bir şeye ihtiyacı olmayacak kadar mucizevi özellikler taşımaktadır.

Dilek Duası Beni Kurtardı ve Yeniden Hayata Bağladı

Ben de yanlış yapan ve yanlış yola sürüklenen birçok insan gibi dilek duası ile tanışmadan önce birçok dileğimi yanlış yerlerde arama gafletinde bulundum maalesef.

  • Fakat Allah’a şükürler olsun ki en sonunda dilek duası ile tanışıp bu duanın faziletini iliklerime kadar hissederek artık dua dışında herhangi bir şeye başvurmamam gerektiğini de tecrübe ile anladım ve idrak ettim.

Siz de hiçbir şekilde dilek duası dışında herhangi bir uygulamaya başvurmamalı, bu duanın ne kadar faziletli olduğunu görmeli ve yaşamalı, ardından da Allah’a şükrederek bu mübarek uygulamayı hayatınızın her alanında yaşatmaya çalışmalısınız. 

dilek duası

Dilek Duasının Müthiş Etkili Sözleri Şunlardır

  • “İlahi kainatta her varlığa en güzel şekilde adaletini dağıttığın ve bütün mahlukatı en hayırlı şekilde yaratıp yaşattığın gibi bizim gibi aciz insanları da en hayırlı şekilde dileklerine ulaştırıp amaçlarına vasıl etme şerefine ve onuruna nail eylersin. Sen kainatın yaratıcısı ve bütün mahlukatın tek sahibi olan Yüce Allah’sın. Ya Fettah esmasının bütün hayırlı kapıları açtığını ve açacağını biliyorum, senin bu mübarek esmanın ve göndermiş olduğun Kur’an-ı Kerim’de insanlara dağıtmış olduğun şifa ve rahmetin hatırı için ben de dilek duasını sana arz ediyorum, kalbimdeki masum isteği karşılamanı talep ediyorum ve bunu bütün güzel kulların hatırı için sana arz ediyorum.”

Bu ifadeler Dilek duasının en önemli ifadeleri olarak söylenmesi gereken sözlerdir, fakat bu sözleri söylerken aşağıdaki uygulamayı yaparak telaffuz etmeniz gerekmektedir, onun için dikkatlice okuyun lütfen:

dilek duası

Dilek Duası Ya Fettah Esması ile Yapılır ve Bir İğneye Okunur

Dilek duasını yaparken sessiz bir yere geçerek yanınıza 1 adet iğne almanız gerekmekte ve bu iğneyi aldıktan sonra sessiz bir yerde bu iğneyi önünüze koyup üzerine 77 defa kısık bir ses tonuyla Ya Fettah esmasını okumamız lazım gelmektedir.

  • Bu okumayı yaparken de Cenabı Hakk’ın Ya Fettah esmasının müminler için ve darda kalan bütün insanlar için kapalı kapıları açıp onları ferahlatan ve genişliğe kavuşturan bir mahiyete sahip olduğunu hatırlamaya çalışmanız gerekmektedir.

Bunu gerçekleştirirken Allah’ın varlığının sonsuzluğunu ve size mutlaka yardımcı olacağını da düşünerek yapmalısınız ve ardından da 77 defa Ya Fettah esmasını okuduktan sonra yukarıya aldığımız dilek duasının sözlerini yine iğnenin üzerine okumalısınız.

Dilek Duası Tatbik Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Dilek duasının mübarek sözlerini ve adeta Arş-ı Alayı titreten içli ifadelerini okuyup bitirdikten sonra önünüzdeki iğneyi gözlerden uzak ve nazarlardan ırak bir yerde (yani herhangi bir kişinin ulaşamayacağı ve göremeyeceği bir mekanda) saklamalı ve orada kalmasını temin etmeye çalışmalısınız.
  • Çünkü o iğne orada kaldığı sürece, kalbinizdeki niyet ve dilek duasını yapma amacınız da Allah’ın izniyle başarıya ulaşacak, Ya Fettah esmasının ve okuduğunuz güzel sözlerin hatırına o dua etkinliğini devam ettirecektir.
  • Dilek duasını yaparken bilinmesi gereken bir başka husus da şudur ki bu dua, mutlaka cumartesi gecesi yatsı namazından sonra tatbik edilmelidir. Yani cumartesiyi pazara bağlayan gece yatsı namazını eda ettikten sonra herkesin uyumasını bekleyip ardından da bu duayı tatbik etmeye başlamalısınız. Çünkü dua bu şekilde yapıldığında en güzel sonucu verecek ve duanın meyvesini siz de hissedeceksiniz inşallah.

Ayrıca dilek duasını yaparken mutlaka ama mutlaka abdest almanız gerektiğini, bedensel temizliğinize çok fazla özen göstermeniz gerektiğini de bilmelisiniz, zira alemlerin yaratıcısı olan Allahu Teala kendi huzuruna gelen kullarının bedensel temizliğini önceler.