İçeriğe geç
Anasayfa » Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Belli Olur?

Ayrılmak İsteyen Erkek Nasıl Belli Olur?

Ayrılmak isteyen erkek uzun zaman önce terk ettiği alışkanlıklarına geri döner

Erkekler alışkanlıklarına bağlı kişilerdir. Onların bir alışkanlığı terk etmelerini sağlayacak çok güçlü bir varlık olmalıdır. Bu varlık ise çoğu zaman sevdikleri kadındır. Erkekler, aşık oldukları müddetçe olumlu ya da olumsuz herhangi bir alışkanlığın peşine düşmezler. Çünkü hissettikleri yoğun aşk duygusu onları her şeyden uzak tutar.

  • Ancak bir erkeğin duygu dünyasında değişiklikler meydana geldiğinde, daha doğrusu erkek başka arayışlar içine girdiğinde eski alışkanlıklarına yeniden döner. Yeniden sigara içmeye başlamak, şans oyunlarına meyletmek veya uzun zaman önce terk edilen bir hobiye yeniden merak sarmak ayrılma belirtisi kabul edilebilir.

Ayrılmak isteyen erkekler aynı şekilde uzun zamandır görüşmedikleri eski arkadaşlarıyla da bir araya gelebilirler. Özellikle “sevgilisinden veya eşinden ayrılmış dostlarıyla bir araya gelerek zaman geçirmeye başlaması” erkeğin de bu tarzda bir davranış sergilemeye yatkın olduğunu ifade etmektedir.

güzel zaman geçirmek

Eleştirilerin dozu yükselir

Ayrılmak isteyen erkek sevgilisiyle konuştuğu zaman artık eskisi gibi sözlerini tartarak konuşmaz. Kadının kırılıp kırılmamasına çok fazla önem vermez. Hatta bazen kadının canını incitmek için söylenmemesi gereken sözler sarf eder.

  • Kadını başka kişilerle karşılaştırıp eksikliklerini ifade etmek, kadının kusurlarını abartarak öne çıkarmak ve suçlayıcı bir dil kullanmak erkeklerin sıkça yansıttıkları davranış kalıplarıdır.

İnsanlar sevdikleri kişiye karşı hoşgörülü davranır ve onun hatalarını mümkün olduğu kadar telafi etmeye çalışır. Ancak ayrılık kararı alınmışsa hoşgörülü davranmaya da gerek görülmez ve eleştiriler oldukça sert biçimde dile getirilir.

ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır

Ayrılmak isteyen erkek yatakta bambaşka bir insana dönüşür

Erkeklerin cinsel yaşamları ile duygusal yapıları arasında çok yakın bir ilişki söz konusudur. Erkekler nasıl hissediyorlarsa öyle sevişirler. Eğer bir kadını tutkuyla seviyorlarsa yatakta da yüksek bir performans sergilerler. Ancak kadına karşı özel duygular hissetmiyorlarsa yatakta da soğuk davranmaya başlarlar.

Ancak bazı erkeklerin ayrılma kararı aldıktan sonra çok daha ateşli biçimde sevişmeye başladıklarını da ifade etmek gerekir. Bu tutum erkeğin psikolojik durumu ile ilgilidir. Ayrılmayı kafasına koymuş ancak ayrılıktan korkan erkeklerin daha aktif bir cinsel yaşam tercih ettikleri tespit edilmiştir. Erkek, üzerindeki psikolojik gerginliği hafifletmek için böyle bir yola başvurmaktadır.

bakışlar ve aşk

Maddi yaşamla ilgili yeni kararlar alır

Özellikle evli erkeklerde ayrılık kararı alındıktan sonra maddi yaşamı düzenleme çabası göze çarpar. Çünkü erkekler ilişkinin duygusal tarafından ziyade maddi yönü ile ilgilenir. Erkek ayrılacağı eşini maddi yönden tatmin ederse ciddi sorunların ortaya çıkmayacağını düşünür. Halbuki kadınlarda ayrılık gerçekleştiğinde en büyük sıkıntı duygusal kırılma şeklinde görülür. Maddi açıdan kendini güvende hissetmek önemli olsa da bu durum kadınlar için ikinci plandadır.

Ayrılmak isteyen erkekler gelir kaynaklarını düzenler, borçlarını en aza indirmeye çalışır ve ayrılık gerçekleştikten sonra terk ettiği kadının maddi yönden rahat yaşamasını sağlamaya gayret eder. Tabi bu bakış açısı duyarlı erkeklere özgüdür. Bazı erkeklerin bu konuda herhangi bir hazırlık yapmadığını ve ayrılık kararını bir çırpıda kadının yüzüne vurduğunu da ifade etmekte fayda vardır.

ayrılmak isteyen erkek nasıl davranır

Ayrılmak isteyen erkek aileniz ve arkadaşlarınızla arasına mesafe koyar

Erkekler bir kadınla birlikte olmaya başladıklarında kadının ailesini ve sosyal arkadaşlarını da benimser. Erkek kadına aşık olduğu müddetçe bu şahıslara da saygı ile yaklaşır ve onlarla güzel bir diyalog sürdürür. Ancak duygularda değişiklik olmaya başladığında samimi ilişkiler kurulmuş bu kişiler erkek için “birer yabancı” haline gelmeye başlar. 

Ayrılmak isteyen erkek, kadını hayatından çıkarmadan önce bu insanları kendisinden uzaklaştırmaya çalışır. Onlara karşı mesafeli bir duruş sergiler ve kadınla ayrıldığı zaman bu insanlarla muhatap olmak istemez.

aşk yaşamı

Sevdiğiniz erkekle kalıcı bir ilişki yaşamak istiyorsanız aşk konusunda bilgi sahibi olmalısınız

Kadınların büyük bir kısmı aşk konusunda sadece kendi tecrübeleri ile hareket etmektedir. Ya da sahip olunan bilgi çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle sınırlıdır. Ancak unutulmamalıdır ki hayatın tüm alanlarında olduğu gibi aşk yaşamında da arzulanan hedeflere ulaşmak için doğru bilgilere sahip olmak büyük önem taşımaktadır.